2017.06.12. 10:03, Cee
EMMA: ...olyan kezed van...amikor a színpadom beszéltél...
ARIEL: Muppet kezem van, igen, igaz.
EMMA: Nem... inkább nagyon... vígasztaló.
EMMA: Mikor találtad ki ezt a címet?
ARIEL: Kezdetben az volt a fejemben, hogy 'To the Blue Sky and Back', mert a kék ég egyenlő a kalanddal és Mongóliában a szállodámat 'Blue Sky'-nak hívták.
EMMA: Szeretem a 'Blue'-ra való hivatkozást... Maggie Nelson: Bluets
ARIEL: Ó, az egy szép könyv.
EMMA: Rebecca Solnit: Field Guide to Getting Lost, ő is a "Blue"-ról ír.
ARIEL: és Joan Didion: Blue Nights.
EMMA: Blue Nights. A szemem megrándul, amikor erre a könyvre gondolok.
ARIEL: De a szerkesztőm győzött meg engem, és szerintem igaza volt. Túl álmosan hangzott, túlságosan álmodozó cím lett volna.
EMMA: Neke is tetszik a 'The Rules Do Not Apply' cím...ez valójában egy pozitív cím, mert néha a szabályok valóban nem alkalmazhatók valakire.
ARIEL: Mindig ez az, amit a New Yorkerbe keresek, amikor profilt írok. Olyan nőket keresek, akik, mint Edith Windsor vagy Diana Nyad, akik Kubából költöztek Floridába 64 évesen. Úgy gondolom, hogy nagyon pozitív dolog, hogy szabadon bármit megtehetsz.
Például Donald Trump sem gondolja, hogy a szabályok érvényesek rá, ugye? Nem kell elmondania az igazat, közli az adatokat a sajtóval, ez rossz, ez nárcizmus. De az is igaz, hogy Hillary Clinton szerint a szabályok rá sem érvényesek. Hiszen ő lett volna az első női elnök. Ez egy felszabadító gondolat volt számára, és izgalmasnak ígérkezett, hogy megnézzük a világot egy nő perspektívájából.
EMMA: Szeretem Lamar Van Dyke idézetét: "Nem néztük meg a képernyőnket, tényleg csináltunk dolgokat..." Azért szeretem ezt, mert úgy érzem én is a szociális média része vagyok és szeretem is ezt, és a könyvklub elkezdésével ez még jobban igaz.
ARIEL: Néha kell az is az életünkbe...
EMMA: Pontosan. Szóval arra gondoltam, hogy a kapcsolat a szociális médiával és az okostelefonokkal, különösen újságíróként...
ARIEL: Nos, a diktafont használom, mint te is, nagyon sok mindent csinálunk szóval fontossá válik a szociális média.
EMMA: Szóval mi a kapcsolatod a közösségi médiával?
ARIEL: Tényleg örülök nektek srácok, de ...nem értem.
EMMA: Őszintén szólva úgy érzem, olyan volt előtte, mintha minden év millenium lett volna. Mindenki többet tud rólam és most én vagyok az a személy, aki nem tud semmit. A húgom 16 éves, úgyhogy olyan vagyok... szóval most én vagyok az idióta. Egyszer zseni vagyok, aztán idióta. Tudod, hogy megy ez.
ARIEL: Pontosan tudom. Olvastam, hogy szereted a könyveket.
EMMA: Az emberek mindig megjegyzik az utazásonok, hogy miért nem teszem a könyveket az iPademre. De én azt nem szeretem. Szeretem a könyvet a kezemben tartani, mindig van egy könyv a táskámban.
ARIEL: Az kemény dolog.
EMMA: Karah?
KARAH: ...a könyvedben van egy rész, amikor úgy döntöttél, hogy gyermeked van és mégsem mondasz le a kalandról. Mik azok a dolgok, amik szabályozzák az életed?
ARIEL: Az egész életem felborult nagyon nagy sebességgel. Azt gondoltam, hogy ez nevettséges. Végül úgy voltam vele, hogy átadom magam az eseményeknek. Ennek következtében képes voltam megnyugodni. Tehát most sokkal nyitottabb vagyok. Az első helyen az életemben mindig az írás állt, és ez így is marad, annak ellenére is, hogy most kapcsolatban vagyok egy dél-afriaki orvossal, akivel Mongóliában találkoztam és most ingázunk New York és Dél-Afrika között. Az álmom, hogy úgy éljek, mint egy cigány karaván. [Emmára néz]
EMMA: "Emma Rose"
KARAH: Azt akarom, hogy így menjenek a dolgok: "Csak olvass a sarokban, aztán gyere ide és beszélj velem".
ARIEL: Nos, szeretném, ha ezt megtennéd!
EMMA: Hát, megyünk.
KARAH: Meg fogjuk csinálni.
EMMA: Valamit gyorsan meg akarok mutatni neked! Tegnap este készültem az interjúra és minden cikket elolvastam rólad az interneten. ...és akkor olyan voltam, aki mindent meg tud csinálni.
ARIEL: Nos?
EMMA: [megmutatja a telefonját] Nem csatlakozott az internethez. Így mentem fel és írtam be, hogy ki mondta, hogy mindent megtehetsz?! és a böngészőm válaszolt: Nem kapcsolódsz az internethez.
ARIEL: Nos, ott van.
EMMA: Boszorkányság.