'Billionaire Boys Club' bevételi adatok2018.08.19. 21:33, Cee
A "Billionaire Boys Club" című film július 17-től elérhető az interneten, valamint augusztus 17-től már mozikban is bemutatták Amerikában. Nem kellett sokat várnunk, máris megjelentek az első hírek arról, hogy a film hatalmas bukás, ami a moziban való megtekintés számát illeti, ami elsősorban Kevin Spacey számlájára írható. Azonban az is hozzátartozik, hogy a film már egy hónappal a moziba kerülés előtt megnézhető volt az interneten, így miért mennének el az emberek a moziba miatta? Továbbá, a filmet csak néhány kisebb moziban vetítik Amerikában, és nem volt nagy média beharangozója, marketigje sem a megjelenés előtt. Lássuk akkor a magyar nyelven is megjelent cikkeket!
A nézők látszólag bojkottálják a Billionaire Boys Clubot, amiben Emma Roberts és Taron Egerton is játszik.
Szinte senki nem volt kíváncsi Kevin Spacey új filmjére abban a néhány észak-amerikai moziban, ahol a hétvégén bemutatták: a Billionaire Boys Club című életrajzi drámára az első napon mindössze 126 dollárért (35 ezer forintért) váltottak jegyet a nézők. Ez nem csak Spaceynek és a stúdiónak rossz hír, de a filmben szereplő olyan sztároknak is, mint Taron Egerton, Emma Roberts vagy Ansel Elgort.
A hétvégén kezdték el Spacey új filmjének forgalmazását tíz észak-amerikai moziban rekordalacsony bevétellel. Ezen a produkción dolgozott utoljára Spacey, mielőtt napvilágra kerültek volna szexuális zaklatási ügyei.
Csak összehasonlításképpen, Spacey 2017-ben bemutatott Nyomd, Bébi, nyomd! című filmje a premierhétvégén több mint 20 millió dollárt (5,6 milliárd forintot) keresett. x
Kevin Spacey-nek annyi
Kevin Spacey-nek nagy valószínűséggel annyi. Nézhet más foglalkozás után, vagy felélheti az amúgy tisztességes tartalékait, amit az utóbbi években főleg a Kártyavár című sorozatnak köszönhetően gyűjtött. Legutóbbi (utolsó?) filmje, a Billionaire Boys Club nevetségesen alacsony, 126 dolláros (kb. 35 ezer forint) nappal nyitott, és a hétvégén sem érte el az ezer dolláros lélektani határt (szép társasághoz csatlakozott a film), 618 dollárnál (173 ezer forint) megállt, ami a 15 millió dolláros (~4,2 milliárd forint) költségvetéshez képest óriási bukta. Spacey a karrierjének végét októberi botrányának köszönheti, mikor egykori kollégája elárulta, hogy a színész 14 éves korában szexuálisan molesztálta. A #MeToo mozgalmat Harvey Weinstein hulláma indította el, de nem ő volt az egyetlen, aki elfelejtheti Hollywoodot. Megnéztük, hogy a szexuális zaklatásos történetek után majdnem egy évvel hogyan alakult a vádlottak élete, és hogy teljesíthetett Spacey filmje ennyire rosszul.
Bár leadta egy-két amerikai mozi a filmet, jól eldugták a közönség elől a produkciót. A plakátról letörölték Spaceyt, és volt olyan kritika, ami a Los Angeles-i Wall Street farkasának beillő történetben azt rótta fel, hogy a színész azért is ijesztő, mert kiderült, hogy a manipulatív, egoista karaktere közelebb áll a valósághoz, mint azt gondolnánk. Spaceyt semmiképpen sem kell sajnálni, a két fiatalabb kollégáját viszont annál inkább: Taron Egerton a Kingsmanben tűnt fel (legutóbb Magyarországon forgatta a Robin Hoodot), és egész biztos jót tett volna a karrierjének egy olyan film, aminek van sajtója, és foglalkoznak vele a kritikusok. A másik főszereplő, Ansel Elgort megismerhette Spaceyt a Baby Driverben, viszont nem ebből a produkcióból fogunk rá emlékezni, az tuti. x
|